Podat inzerát bez registrace

Moje inzeráty

LP set gramodesky: Vinohradské divadlo MARYŠA (1976), Praha

LP set gramodesky: Vinohradské divadlo MARYŠA (1976)

Praha |Pošta: Dejvice

299 Kč [Praha] Dejvice

LP set gramodesky: Vinohradské divadlo MARYŠA (1976)LP set gramodesky: Vinohradské divadlo MARYŠA (1976)LP set gramodesky: Vinohradské divadlo MARYŠA (1976)LP set gramodesky: Vinohradské divadlo MARYŠA (1976)LP set gramodesky: Vinohradské divadlo MARYŠA (1976)
Otočit obrázek
■ realistická tragédie - hlavní myšlenkou díla je poukázat na sňatky s rozumu a na lidskou chamtivost +odpovědnost za naše činy.
■ Maryša a Francek jsou do sebe zamilovaní. Její otec s jejich vztahem nesouhlasí, protože Francek je chudý. Dohodne se tedy s Vávrou, že za něj svou dceru provdá až její Francek odjede na vojnu.
■ Francek se loučí s Maryšou a odejde na vojnu. Lízal řekne Maryše o své dohodě s Vávrou a ta se snaží jejich sňatku zabránit. Nakonec pozná, že je odpor marný, a tak si mlynáře vezme za muže. Jejich sňatek je čistě obchodní záležitost. Vávra má dostat věno.
■ Vynucené manželství je nešťastné. Vávra pije a Maryše ubližuje pokaždé, když se mu naskytne příležitost. Francek se vrátil z vojny a zjistil, že Maryša byla donucena vzít si Vávru. Přivítá se s celou vesnicí a poté potká Maryšu. Popovídají si a Francek pak odchází do hospody. Narazí na mlynáře a slibuje mu pomstu za to, že mu vzal Maryšu. Řekl mu, že se s ní i tak ale bude vídat a že s ní uteče.
■ Vávra žaluje Lízala, protože mu nezaplatil to, co slíbil. Lízal si uvědomí, jakou chybu udělal a prosí Maryšu, aby se vrátila zpět domů. Ta ho odmítá. A říká, že ji neměl do sňatku prve nutit. Že za všechno, co se jí stalo, může právě Lízal.
■ Francek prosí Maryšu, aby s ním utekla do Brna. Maryša by s ním moc ráda odešla, ale kvůli náboženským tradicím nemůže opustit svého muže. Francek přesto doufá, že si to Maryša rozmyslí a čeká na ní. Vávra se dozví to, že Francek navštívil ve mlýně Maryšu a také to, co jí řekl. S puškou se vydá Francka hledat a pokusí se ho zastřelit.

■ Maryša již nemůže vydržet Vávrovo chování, a proto mu dá do kávy jed. Hned po Vávrově smrti se Maryša přizná s je zatčena.
Soud ji dá menší trest, protože se za ni postavila celá vesnice ...

  

 

 

Pospíšilovi (další nabídky)
Praha, PSČ: 16000

Inzerát vypršel a nebyl obnoven.

1.12 2015

Inzerát starší 90 dnů. Jak obnovit inzerát?

299 Kč 12589 X
WWW (?) FB skupina (?)
Smazat Editovat
Nahlásit ! Poslat příteli
Topovat inzerát sdílet inzerát na facebooku

Náš tip:

Registrace zdarma    Videonávod jak provést registraci.

  


 


portál seznam •  portál centrum •  vyhledávač stránek •  československá filmová databáze •  Největší videoportál •  největší diskotéka v liberci •  hostingové služby • 

2011-2019 © Provozuje: primabazar.cz