Podat inzerát bez registrace

Moje inzeráty

B.Smetana LIBUŠE - set na LP gramodeskách, Praha

B.Smetana LIBUŠE - set na LP gramodeskách

Praha |Pošta: Dejvice

299 Kč [Praha] Dejvice

B.Smetana LIBUŠE - set na LP gramodeskáchB.Smetana LIBUŠE - set na LP gramodeskáchB.Smetana LIBUŠE - set na LP gramodeskách
Otočit obrázek
■ Kněžna Libuše svolala radu kmetů a vladyků, jež má urovnat spor o dědictví mezi dvěma bratry - Chrudošem a Šťáhlavem. Pravou a skrytou příčinou sporu je však Lutoborova dcera Krasava: aby ještě více roznítila lásku v Chrudošovi, projevovala přízeň jeho bratru Šťáhlavovi. Rozhodne se svěřit své tajemství sestře obou bratrů, Radmile.
Radovan tlumočí všem výrok rady, která stvrdila Libušin návrh: oba bratři mají dědictví spravovat společně. Vznětlivý Chrudoš odmítne podrobit se soudu ženy a žádá si vládu muže. Libuše v sobě překoná toto pohanění a je ochotna se provdat za toho, koho jí rada určí. Radovan ji však vyzývá, aby si chotě vyvolila sama. Bude jím tedy Přemysl ze Stadic.
■ Krasava prosí svého otce Lutobora o odpuštění za svůj prohřešek. Lutobor je však rozhořčen její nerozvážností a je ochoten odpustit pouze pod podmínkou, že se Krasava usmíří s Chrudošem a ten se omluví kněžně Libuši. Krasavě se skutečně podaří opět získat Chrudošovu lásku a oba bratři se usmíří.
■ Z dálky zní veselý zpěv ženců, končících práci na poli. Přemysl rozjímá o Libuši a ubezpečuje se, že jejich vztah je víc než přátelstvím. Poselstvo v čele s Radovanem potvrdí, že nedoufal marně: kněžna si Přemysla zvolila za manžela a povolala jej na knížecí stolec.
■ Na znamení smíru si Chrudoš a Šťáhlav podají před Libuší ruce. Poslové přivádějí Přemysla na Vyšehrad a ten se ujímá vlády. Za svůj první úkol považuje odčinění urážky, které se dopustil Chrudoš na Libuši. Aby neztratil lásku Krasavy, Chrudoš je ochoten před Libuší pokleknout. Smír mezi ním a Přemyslem je uzavřen. Libuše děkuje bohům za šťastný okamžik a ti jí propůjčují prorockého ducha. Ve věšteckém zanícení vidí Libuše významné postavy českých dějin - od knížete Břetislava až po krále Jiřího z Poděbrad. Další budoucnost jí už zůstává zahalena. Libuše však ví, že "český národ neskoná".


■ Osobní převzetí v Praze 6 nebo ■ Doporučená zásilka + 75.-Kč k ceně (platba bankovním převodem - předem).

  

 

 

Pospíšilovi (další nabídky)
Praha, PSČ: 16000

Inzerát vypršel a nebyl obnoven.

1.12 2015

Inzerát starší 90 dnů. Jak obnovit inzerát?

299 Kč 12459 X
WWW (?) FB skupina (?)
Smazat Editovat
Nahlásit ! Poslat příteli
Topovat inzerát sdílet inzerát na facebooku

Náš tip:

Registrace zdarma    Videonávod jak provést registraci.

  


 


portál seznam •  portál centrum •  vyhledávač stránek •  československá filmová databáze •  Největší videoportál •  největší diskotéka v liberci •  hostingové služby • 

2011-2019 © Provozuje: primabazar.cz