Podat inzerát bez registrace

Moje inzeráty

3x LP gramodeska: Karel Čapek MATKA (1984), Praha

3x LP gramodeska: Karel Čapek MATKA (1984)

Praha |Pošta: Dejvice

299 Kč [Praha] Dejvice

3x LP gramodeska: Karel Čapek MATKA (1984)3x LP gramodeska: Karel Čapek MATKA (1984)3x LP gramodeska: Karel Čapek MATKA (1984)3x LP gramodeska: Karel Čapek MATKA (1984)3x LP gramodeska: Karel Čapek MATKA (1984)
Otočit obrázek
■ Zuří občanská válka - kde, není přesně určeno, pravděpodobně Španělsko, odehrává se ve státu, kde zuří občanská válka, v pokoji otce Richarda, poblíž centra města...
■ LP vypráví o matce, která postupně přichází o svých pět synů. Manžel jí již zemřel ve válce a nejstarší syn Ondra byl lékařem, ale když zkoumal nemoc (žlutou zimnici), sám jí podlehl. Matka je s nimi stále v kontaktu, ale ostatní živí je nevidí. Často jim vyčítá, že se pustili do něčeho tak nebezpečného, ale oni jsou rádi, že zemřeli jako hrdinové.

Jednou, když matka zas rozmlouvá se svým manželem a Ondrou, objeví se Jiří a všechny je pozdraví. Matka si to zprvu neuvědomí, ale pak se ho najednou zeptá, jak to že otce a Ondru vidí. On jí opatrně sdělí, že když se snažil překonat výškový rekord v letadle, utrhlo se mu najednou křídlo, začal mu vysazovat motor a on spadl a zabil se.
■ Druhé jednání začíná tím, že chlapci už jsou o něco starší. V zemi je občanská válka a dvojčata Kornel a Petr stojí každý na jedné straně fronty. Petr je nyní v zajetí. Toni válku nechápe a dává za vinu Kornelovi, že je Petr vězněn, když do toho přijde matka, Toniho vyžene a Kornelovi říká, že chce Petrovi donést nějaké jídlo a pití. Mezitím je slyšet v dáli několik výstřelů. Kornel ji přesvědčuje, aby nikam nechodila, že je zákaz vycházení a že se Petr určitě vrátí. S tím odejde. Po chvíli se Petr objeví ve dveřích, ale matka s hrůzou zjistí, že je mrtev. Omdlí, a tu přijdou i oba mrtví synové a otec. Ondra, protože je lékař, se stará o matku a ostatní se baví o válce. Matka se probudí, všichni zmizí a ona se Toniho ptá, kde je Kornel. Ten jí odpoví, že šel ven bojovat a jí je jasné, že už se živý nevrátí.
■ Toni už je opět o něco starší (ale stále mu není 18 let) a prosí matku, aby ho pustila do války. Ta ale na jeho naléhání nedá a zamkne ho v pokoji. Již od jeho narození si totiž slibuje, že ho nikam nepustí, neboť je příliš slabý na to, aby bojoval, a nechce o něho přijít, když je to její poslední syn. Tu se u ní objeví mrtví synové, manžel a její otec. Říkají jí, že přišli, aby v tak těžkých chvílích stáli při ní, ale ona nakonec pozná, že ji přišli přemluvit, aby Toniho pustila bojovat. Dlouho vzdoruje, ale když z rádia uslyší, že vojáci zabíjí nevinné děti a že hází bomby do škol, vezme pušku ze stěny a podá ji Tonimu s velkým gestem: "Jdi!

■ Osobní převzetí v Praze 6 nebo ■ Doporučená zásilka + 75.-Kč k ceně (platba bankovním převodem - předem).

  

 

 

Pospíšilovi (další nabídky)
Praha, PSČ: 16000

Inzerát vypršel a nebyl obnoven.

1.12 2015

Inzerát starší 90 dnů. Jak obnovit inzerát?

299 Kč 13881 X
WWW (?) FB skupina (?)
Smazat Editovat
Nahlásit ! Poslat příteli
Topovat inzerát sdílet inzerát na facebooku

Náš tip:

Registrace zdarma    Videonávod jak provést registraci.

  


 


portál seznam •  portál centrum •  vyhledávač stránek •  československá filmová databáze •  Největší videoportál •  největší diskotéka v liberci •  hostingové služby • 

2011-2019 © Provozuje: primabazar.cz